Repertuar wydarzeń kulturalnych

REPERTUAR WYDARZEŃ KULTURALNYCH

dla oddziałów przedszkolnych i klas I-VI

Artystyczny Kogel-Mogel          rok szkolny 2015/2016

data (pierwszy poniedziałek miesiąca) temat cel edukacji muzycznej (WWW.kogelmogel.repertuar.pl)
15 września 2015 „Laboratorium akustyczne” Grający parasol, śpiewająca piła, skrzypce z łopaty, fujarki z aluminiowych rurek – z domowych elementów można stworzyć wspaniałą orkiestrę, którą usłyszymy…
13 października 2015 „Doremifasola”  Profesor Doremifasola zaprasza na niecodzienny spektakl muzyczny….
10 listopada 2015 „W starym kinie w Konstancinie” Wyobraźcie sobie niemy-czarny film, oglądany bez żadnego dźwięku. O tym, kim jest taper i jak ważna była jego rola w świecie niemego filmu, opowiemy podczas prelekcji z muzyką na żywo.
8 grudnia 2015 „Wśród nocnej ciszy niech każdy usłyszy”  Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY
Uniwersytetu Przyrod-niczego w Poznaniu przywoła magię świąt i wprowadzi nas w świat dawnych zwyczajów świątecznych.
12 stycznia 2016 „Skomponujcie mi muzykę” Kim jest kompozytor? Muzyczne przedstawienie ma na celu pokazać, jak zmieniła się rola kompozytora na przestrzeni wieków.
16 lutego 2016 „La fiesta Mexiana”  Sombrero całemu światu kojarzy się z Meksykiem. Pokażemy je oprowadzając
dzieci po barwnym ogrodzie w rytm radosnej
muzyki granej na tradycyjnych instrumentach przez mariachi.
8 marca 2016 „Spacer muzyczną promenadą” Czy obraz można opisać dźwiękami? Przekonajmy się, jak słynny rosyjski kompozytor – Modest Musorgski – za pomocą muzyki pokazał słuchaczom…zobaczcie sami. To muzyczna wycieczka po pewnym muzeum.
12 kwietnia 2016 „Opowieści tańcem grane”  Przedstawienie taneczne, inspirowane radosną i energetyczną muzyką z amerykańskich klasyków musicalowych lat ’30.
17 maja 2016 „Ahoj sąsiedzie! CzeskaOrkiestra jedzie” Odwiedzicie w wyobraźni Czechy, zjecie knedliczki. Dowiecie się czegoś o folklorze i muzyce naszych bliskich sąsiadów….
7 czerwca 2016 „Koncert zagrany na dwa fortepiany” Wystąpi dwóch pianistów – klasyczny i jazzowy – którzy pokażą, jak jeden utwór może stać się inspiracją i tematem do stworzenia nowego.