Publiczna Szkoła Podstawowa w Ziminie

Szkoła Podstawowa w Ziminie istnieje od około 1834 roku, z przerwą w okresie II wojny światowej. W roku szkolnym 2000/2001 nad szkołą zawisła groźba likwidacji. Rodzice i nauczyciele zarejestrowali stowarzyszenie, który przejęło i prowadzi placówkę. Dzięki temu dzieci mają szkołę na miejscu i nie są zmuszone do czasochłonnych dojazdów do innych szkół, a budynek szkoły jest miejscem życia kulturalnego i towarzyskiego dla okolicznych mieszkańców.

Prowadzenie szkoły przez Stowarzyszenie uświadomiło bardzo wielu osobom, że wspólnie można osiągnąć rzeczy, które wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Mimo skromnych środków finansowych możliwe jest prowadzenie szkoły na bardzo wysokim poziomie nie tylko pod względem nauczania, ale również wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Udział w projektach i innowacjach zwiększa atrakcyjność systemu nauczania, wzbogacając ofertę edukacyjną szkoły. Przekłada to się na podnoszenie poziomu nauczania i zdobywanie przez uczniów nowych umiejętności. Alternatywne metody nauczania sprawiają, że uczniowie są bardziej pewni swojej wiedzy i umiejętności, potrafią ją wykorzystać i zaprezentować. Spotyka się to z pełną aprobatą rodziców, na których pomoc możemy liczyć.

Najnowsze wiadomości

W dniach 16.03 – 10.04 zajęcia szkolne są zawieszone. Sekretariat czynny w godzinach 8.00-11.00 Prosimy o ile to możliwe o kontakt telefoniczny 618176055 / 602252164 lub emailowy: sekretariat@spzimin.pl

Szanowni Rodzice, na stronie internetowej jest zakładka UCZYMY SIĘ W DOMU i założony szkolny Dysk Google. Działa od dzisiaj, tam nauczyciele będą zamieszczać materiały. Nie ma wówczas potrzeby logowania się do e-dziennika, który niestety czasowo się zawiesza.

Rekrutacja do Przedszkola i Szkoły Podstawowej odbywać się będzie w dniach 03.02- 31.03. 2020. Wszelkie niezbędne druki do pobrania w sekretariacie.

Zapraszamy za chwilę 😄

Pragniemy poinformować, iż Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 odbędzie się dnia 2 września 2019 roku o godzinie 8.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Przez siedem sobót, raz w miesiącu, od listopada, z podekscytowaniem oczekiwaliśmy na autokar z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który następnie wiózł uczniów naszej szkoły na zajęcia na Uczelnię. Pod opieką p. Iwony Dostatniej i p. Pauliny Grzybek uczniowie klas piątej i szóstej uczestniczyli w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników w unijnym […]