Publiczna Szkoła Podstawowa w Ziminie

Szkoła Podstawowa w Ziminie istnieje od około 1834 roku, z przerwą w okresie II wojny światowej. W roku szkolnym 2000/2001 nad szkołą zawisła groźba likwidacji. Rodzice i nauczyciele zarejestrowali stowarzyszenie, który przejęło i prowadzi placówkę. Dzięki temu dzieci mają szkołę na miejscu i nie są zmuszone do czasochłonnych dojazdów do innych szkół, a budynek szkoły jest miejscem życia kulturalnego i towarzyskiego dla okolicznych mieszkańców.

Prowadzenie szkoły przez Stowarzyszenie uświadomiło bardzo wielu osobom, że wspólnie można osiągnąć rzeczy, które wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Mimo skromnych środków finansowych możliwe jest prowadzenie szkoły na bardzo wysokim poziomie nie tylko pod względem nauczania, ale również wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Udział w projektach i innowacjach zwiększa atrakcyjność systemu nauczania, wzbogacając ofertę edukacyjną szkoły. Przekłada to się na podnoszenie poziomu nauczania i zdobywanie przez uczniów nowych umiejętności. Alternatywne metody nauczania sprawiają, że uczniowie są bardziej pewni swojej wiedzy i umiejętności, potrafią ją wykorzystać i zaprezentować. Spotyka się to z pełną aprobatą rodziców, na których pomoc możemy liczyć.

Najnowsze wiadomości

Rozpoczęcie Roku Szkolnego Klasy IV-VIII godzina 8.00 na boisku szkolnym Klasy I-III godzina 10.00 na boisku szkolnym W razie deszczu rozpoczęcie odbędzie się w szkole bez obecnosci rodziców. ZERÓWKA 1.09 dzieci z zerówki zapraszamy na zajęcia w godzinach 7:30-12:30 ( lub według złożonych deklaracji późniejszego odbioru). Dzieci przynoszą tylko kapcie na zmianę i śniadanie. PRZEDSZKOLE […]

Zapraszamy serdecznie

Najserdeczniejsze życzenia dla dzieci/uczniów Naszej Placówki życzy: dyrekcja ,nauczyciele oraz pracownicy.