Tradycyjny Sad!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ziminie przystąpili do projektu “Tradycyjny Sad” . Celem tego przedsięwzięcia jest założenie oraz opieka nad sadem, składającym się z 5 drzew owocowych ( w ramach projektu). Zdecydowaliśmy się aby nasz sad był Rodzinny, więc mogły się zgłosić wszystkie chętne rodziny do posadzenia drzewa. Łącznie w naszym sadzie będzie 20 drzewek. 

Naszą pracę w projekcie rozpoczęliśmy od zbudowania zespołu, stworzenia logo i wymyślenia nazwy. Już jako “ Zimińscy Sadownicy”  zaczęliśmy planować nasz sad. Wybraliśmy teren, wymierzyliśmy go, stworzyliśmy projekt. Ze względu na pandemię nie zawsze było łatwo.

Dnia 12.03 przygotowaliśmy wideokonferencję dla wszystkich uczniów i nauczycieli, gdzie opowiadaliśmy o naszym projekcie.  

Gdy udało się przejść do kolejnego etapu otrzymaliśmy grant. Jednak grant nie był wystarczający na nasze potrzeby, więc postanowiliśmy przesadzić szkolne kwiaty i za symboliczną opłatą sprzedać je w szkole. Za otrzymane pieniądze kupiliśmy dodatkowe rośliny towarzyszące. 

Dnia 27.04 przeprowadziliśmy kolejną  wideo prezentację dla rodziców. W maju pracowaliśmy w sadzie. Teren został przeorany, nawieziony. Zasadziliśmy dodatkowe rośliny. Ustawiliśmy budki dla owadów. Zostało nam tylko zasadzenie drzew, ale o tym wkrótce.